Proč kandiduji (Kubík Vladimír)

     Vzhledem k tomu, že jsem se do obce přistěhoval celkem nedávno -  tzv. náplava - začal jsem se aktivně zajímat o historii mého nového bydliště, ale zároveň o současnost i budoucnost. S čerpáním "vědomostí" o minulosti mého nového  domova to bylo celkem jednoduché, díky vstřícnému a velmi ochotnému panu Křížovi, který nás provedl po expozici Nučického muzea.

    Tímto bych mu chtěl ještě jednou vyjádřit poděkování za jeho úsilí a práci, kterou odvádí pro zachování "vzpomínek na historii obce".

    Ostatní získávání informací již tak jednoduché a radostné nebylo. Na zasedání zastupitelstva  jsem si připadal jako bych se vrátil o dvacet let zpět - minimum informací a rozhodujeme zde my (vedení zastupitelstva) bez ohledu na názory či požadavky občanů. (Jejich názory byly vyslechnuty na konci zasedání, kdy již byly všechny body zasedání projednány a odhlasovány).

    Toto mne velmi překvapilo a začal jsem se "pídit po informacích", které má vedení obce zveřejňovat na webu a informační tabuli obce. Mé pátrání bylo pro vedení obce trnem v oku - proč asi??? No, je to jednoduché, kdo se nic nedozví, tak se proti ničemu nemůže ohradit či mít připomínky, no a když už je hotovo ... Takto to v naší obci nejspíš fungovalo od nepaměti, asi dle vzoru "tady je to Trautenberkovo" - nebo je to způsob jednání jen současného vedení ?!

    Vzhledem k výše uvedeným faktům a rozhovorům s ostatními obyvateli obce, kteří měli stejné zkušenosti s jednáním na radnici, a i dalším zjištěným poznatkům ohledně územního plánování současného zastupitelstva jsem si řekl, že je nutné současnou situaci nějak řešit.

    Při rozhovorech se sousedy blízkými i z druhého konce obce, jsem zjistil, že arogantní chování a pohrdání veřejností je běžným komunikačním stylem vedení radnice při komunikaci s jednotlivcem. Dle hesla "v jednotě je síla" jsme proto založili občanské sdružení Zdravé a zelené Nučice. 

    Vzhledem k tomu, že s OS už bylo vedení radnice "donuceno" jednat a sem tam i začít poskytovat informace, mohlo naše OS formálně začít suplovat chybějící opozici v zastupitelstvu. Dva opoziční členové současného zastupitelstva už asi neměli chuť ani sílu vzepřít se "Trautenberkovi ". Naše více jak dvouleté snažení přináší první plody. Na zakázky se začala vypisovat veřejná výběrová řízení, územní plány se začaly projednávat podle zákona, začala se budovat infrastruktura i ta dotace na školku se stala prioritou.

    Jediným nedostatkem našeho snažení je to, že radnice na naše podněty a připomínky reagovala pouze při jasném prokázání chybného postupu vedení radnice, nebo na příkaz nadřízeného orgánu státní správy a nebo pod tlakem se zřejmou podporou většiny občanů obce a v neposlední řadě s blížícími se volbami do komunálního zastupitelstva. 

   V případě, že kandidáti našeho sdružení nezávislých kandidátů Zdravé a zelené Nučice budou přímo v novém zastupitelstvu obce, bude prosazování dialogu a komunikace s občany podstatně jednodušší a rychlejší. Také už nebude platit "tady je to Trautenberkovo".

    Také bude možno vytvořit plán vedení a růstu obce s vizí. Již nebudete od zastupitele slyšet slova ve Vaší ulici nebudeme uklízet sníh, protože stavební firma ji nepředala - správné zastupitelstvo má jednat tak, že taková situace nikdy nemůže nastat. To samé je, že tady nesmíte parkovat - správné zastupitelstvo nedovolí stavebním firmám výstavbu bez dostatečných parkovacích míst u domů a nebo dostatečné šířky vozovky.

   Tak toto jsou důvody, proč kandiduji.

 

                                                                                             Kubík Vladimír

   

Kontakt

Zdravé a zelené Nučice U Háječku 422
252 16 Nučice
zelenenucice@seznam.cz