Jak je na tom lesopark?

Jak se daří prostředkům z našeho rozpočtu (*), které byly věnovány na lesopark? Inu, jak kterým. Alespoň tedy ta část, která se spotřebovala na cesty, je už spláchnutá téměř kompletně.

Pro zajímavost - tady je část zápisu ze zasedání zastupitelstva dne 19.8.2009

 

Výsadba lesoparku Nučice- starosta informoval o návštěvě pana Hanačíka, který obci navrhl přistoupení ke strategickému plánu rozvoje Karlštějnska Leader. Z tohoto programu lze žádat o dotace na akce jako lesopark, který v současné době budujeme v obci.

    I. etapa – 1 .část výsadby lesoparku je hotová , s druhou částí starosta navrhuje počkat, a zažádat na ní v rámci Karlštejnska o dotaci. Musíme počkat , až jak se stromy, které byly vysazeny v první etapě ujmou a jestli porostou.

....

Starosta – o údržbu lesoparku se bude starat firma ARNIKA, v současné době lesopark zalévají pracovníci Technických služeb Rudná.

p. Zíka - u panelové cesty máte plevel, který se vám tam vysemení, a máte ho tam na 10 let dopředu. Není to tráva , ale plevel.

 Ing. Kadlec plevel známe, proto chceme ještě příští týden plevel posekat a tuto část ještě dodělat, tak jak to navrhuje paní Svobodová.

 

(*) Mylně jsem se domníval, že šlo o peníze z evropských fondů (byly takové úvahy), ale není tomu tak. Spláchnuté cesty byly, bohužel, zřejmě z našeho obecního....

A srovnání slova versus činy?

Komentář snad není třeba. Jen snad dodám, že k nádraží (jde se kolem lesoparku) se nedá dojít nezablácený (pokud prší) resp. ve zdraví (u Háječku stezka končí a silnici potřebují kamiony mířící do skladu Rhenusu... brrr).

Miroslav Babka

Kontakt

Zdravé a zelené Nučice U Háječku 422
252 16 Nučice
zelenenucice@seznam.cz