Kniha návštěv

nabídka dřevín vhodných k výsadbě do krajiny

Petr Suchý 04.02.2013

Dobrý den, nabídku dřevin vhodných k výsadbám živých plotu a krajinných výsadeb-biokoridoru naleznete na www.ziveploty.com

třídění odpadů v obci

Petra Kopecká 20.10.2010
dobrý den,

dneska jsem si náhodou přečetla váš příspěvek Třídění odpadů v obci. Již několikrát jsem žádala zástupce strany Zelené a zdravé o zveřejnění jména administrátora stránek. Tak , jak je to zvykem, pod články a příspěvky je vždy napsána zodpovědná osoba. Ne tak u vás.
Asi si u vás příspěvky zveřejňujete všem spisovatelům , jak to příjde.
Třídění v obci funguje jinak , než píše váš šotek. Svoz velkoobjemového a nebezpečného svozu odpadu nefunguje náhodně, nýbrž 2 x do roka dle zákona .
PET lahve nepálíme již 15 let , asi si váš pisálek myslí , že jsme tu všichni paliči odpadů. To , že se v obci sváží jako v jedné z mála vesnic v okolí každý týden BIO odpad, aby se nám v biokoridoru neválela posekaná tráva ze zahrad na Krahulově, to jste zřejmě zapomněli napsat.
Sklo , papír a plast se sváží 1x do měsíce .
Neznám občana , který si dobrovolně nechá pod okna svého domu postavit kontejner na tříděný odpad. Tlející bordel,
který se nám tu válel léta vedle kontejnerů
a který se musel každý den uklízet byl odstrašující. V případě zájmu umístění kontejneru ve vaší ulici Na Krahulově , občané oslovte svého zastupitele. Rád to na radnici zařídí.
To vše k třídění odpadů. Ještě jedna poznámka. Obec Nučice má také obecní vyhlášku, nejen Tachlovice a Mezouň.
A to , kolik v obci Nučice ročně stojí svoz
odpadů ani nechci psát. Nevím , zda se budeme porovnávat s obcemi , které mají polovinu obyvatel, ale v Mezouni jsem 20 let jako doma. Zeptejte se Mezouňských obyvatel , jak jsou na tom s tříděním odpadů. BIO odpad neznají !!!!!
A co velkoobjemový a nebezpečný svoz ? To teprve ne. Tak prosím , než si napíšete
vážený pane administrátore nějaký článek,
držte se faktů , ne domněnek.
Děkuji a jsem s pozdravem
Veřejná doprava v Nučicích

Otílie 11.10.2010
Doslechla jsem se že, prý v případě vašeho volebního vítězství ve volbách budete rušit vlaky, které jezdí do Nučic a omezíte autobusovou dopravu.

Re: Veřejná doprava v Nučicích

Kubík Vladimír 12.10.2010
Vážená Otílie,
informace kterou jste zaslechla je nepravdivá a zavádějící. Naopak, chceme omezit hluk z vlečky - houkání jak na lesy, jednáním s Lomy Mořina. Také chceme jednat s Ropid o možnosti větší frekvence spojů PID do obce, vzhledem k jejímu růstu. Vše je uvedeno v našem volebním programu v sekci volby 2010.

S pozdravem Kubík Vladimír

Volební kampaň už začala

Miloslav Douša 13.09.2010
Jako bývalý starosta a stávající člen zastupitelstva obce Nučice mám zásadní výhrady k materiálům, které OS Zdravé a zelené Nučice rozdává občanům. Svoje stanovisko jsem sdělil v "otevřeném dopise", který jsem zaslal občanskému sdružení k jeho vyvěšení na těchto stránkách a obecnímu úřadu jeho uveřejnění v Nučickém zpravodaji.
S pozdravem a přáním hezkého dne Miloslav Douša.

Re: Volební kampaň už začala

Kubík Vladimír 14.09.2010
Vážený pane Douša,
žádné materiály občanům Nučic v současné době nerozdáváme. Volební kampaň jak to vidím já jste spustil Vaší informací v knize návštěv našeho webu. Pokud budete chtít využívat naše stránky k propagaci kandidatury Vašeho volebního sdružení (zapoměl jste dodat,že kandidujete v stávajících volbách) tak mě to připadá podivné. Taktéž Vaše informace o využití k volební agitaci Vašeho sdružení Nučického zpravodaje mě zaráží. Vzhledem k rovnému postavení všech kandidujících stran nás zatím nikdo z vedení obce nekontaktoval ohledně možnosti "inzerovat naše volební sdružení v obecním tisku" jako to chce udělat Vaše kandidující sdružení Vašim jménem.
Taktéž přeji hezký den Kubík Vladimír

školka, chodníky, volební program

Helena Míšková 13.08.2010
Dobrý den, pane Kubíku,
zajímá mě, zda někdo z vašich kandidátů do komunálních voleb v Nučicích, má zkušenosti v komunální politice, eventuelně jakých úspěchů se komu podařilo dosáhnout. Je někdo z vás ochoten a má ambice zasednout v zastupitelstvu na postu starosty nebo místostarosty a vzdát se svého povolání na celé volební období a naplno se věnovat zájmům obce a občanů? Jak dlouho kandidáti vašeho sdružení bydlí a mají trvalý pobyt v Nučicích?
Jako člověk žijící v Nučicích a zajímající se o dění zde vím, že o dotaci na rozšíření mateřské školy se žádalo již několikrát a tento problém, který trápí nejen nově přistěhovalé občany, se řeší. Dotaci se získat podařilo, s přestavbou se začne v září. Ve vaší odpovědi paní Bedner k umístění její dcery do školky tuto informaci postrádám.
Zaznamenali jste, že se za poslední období podnikly nemalé kroky ve výstavbě chodníků a podařilo se zrealizovat kilometry ať už v nových lokalitách nebo staré zástavbě?
K několika dalším bodům vašeho programu: podpora sdružení – víte, že se sdružení, která fungují v Nučicích, podporují ? Víte, že svoz tříděného odpadu, ne sice ideálně, ale probíhá?
Sliby aktivit, které již jsou, na kterých se pracuje, stejně tak jako formulace „oprava občas“, „posouzení možnosti“, „případné referendum“ mě jako voliče nepřesvědčují.

Re: školka, chodníky, volební program

Kubík Vladimír 16.08.2010
Dobrý den, paní Míšková,

předem Vám chci poděkovat za Váš názor. Než odpovím na dotazy, musím předem trochu „osvětlit dění v obci“, které Vy, jako člověk žijící a zajímající se o dění v obci, určitě znáte. I když na zasedáních obecního zastupitelstva, kterých se pravidelně účastním, jsem Vás zatím nepotkal. Po nastěhování do naší obce jsem vyrazil na nejbližší schůzi zastupitelstva – abych se seznámil nejen se sousedy, ale i s vedením obce. Aktivně jsem se chtěl zapojit do diskuze o projednávaných bodech programu. To co následovalo, bylo jako studená sprcha, vedením obce mi bylo sděleno, že názory občanů k jednotlivým bodům projednávaného programu se nepřijímají, a že mám počkat až na diskuzi – ta je na konci zasedání, kdy již jsou všechny body zasedání projednány zastupiteli a také samozřejmě odhlasovány, aniž by zastupitelé měli možnost se seznámit s názory a potřebami občanů – které zastupují!!! Toto bylo moje první seznámení se zastupitelstvem obce, moc jsem tomu nerozuměl. Myslel jsem, že komunální zastupitelé zastupují občany své obce a snaží se v rozumné míře o hájení a prosazování zájmů a potřeb všech obyvatel obce. Byl jsem v šoku, měl jsem dvě možnosti, jako většina ostatních, jen tiše či hlasitě kritizovat „dění na radnici“ při posezeních se sousedy či v pohostinství a nebo se pokusit něco změnit. Vybral jsem si cestu složitější. Během krátké doby jsem, ostatně jako každý, kdo se nějak snažil v něčem nesouhlasit s „radnicí“, dostal nálepku kverulant a ještě k tomu náplava. Tady úvod mé odpovědi ukončím, v případě Vašeho zájmu jsem ochoten se sejít a probrat život v obci podrobněji.
Teď k Vašim otázkám, prakticky všichni naši kandidáti mají zkušenosti z manažerských funkcí, kde řídí či řídili velké či menší kolektivy a rozhodují o závažných tématech. Uvážlivé rozhodování s plánováním, vizí a vyhodnocováním následných možných důsledků svých rozhodnutí je jim vlastní. Také je jim vlastní dodržování zákonů, vyhlášek a různých prováděcích předpisů. K úspěchům se neumím vyjádřit, neboť každý člověk ve svém životě dosáhl mnoha úspěchů, ale nevím, který je pro Vás směrodatný pro funkci zastupitele. Je samozřejmé, že máme připravenu i variantu povolebního uspořádání zastupitelstva s naším uvolněným zastupitelem. Jak jistě víte, tak první novostavby v Nučicích byli kolaudovány v letech 2005 – 2006 od tohoto data se postupně stěhovali i noví obyvatelé Nučic a tím pádem i kandidáti. Vzhledem k tomu, že nechceme rozlišovat mezi „starými a novými obyvateli“ si žádnou evidenci o tom kdo, kde a jak dlouho bydlí, nevedeme, a není to pro nás v ničem směrodatné. Každý kandidát dle zákona o č.491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí, musí mít ke dni voleb trvalý pobyt v obci kde kandiduje. Ohledně školky máte pravdu, že dotace byla přidělena v tomto období usnesení č. 5/2010 ze dne 23.6.2010, ale nebojím se zdůraznit, že i naše hlasy volající po rozšíření kapacity školky, byli pro vedení obce motivací pro přehodnocení priorit a intenzifikaci snažení o získání dotace. K chodníkům asi není co dodávat jsou v centru a propojují dvě původní části Nučic, nejvíc nebezpečné úseky jsou vynechány. Zaslechl jsem pojem volební chodníky ….. Další bod podpora sdružení, samozřejmě, že vím, že v Nučicích se sdružení podporují, předpokládám, že tím myslíte finanční podporu obce a pronájem prostor pro Vaše sdružení Prokop, finance pro hasiče atd. Tímto bych Vám, Vašemu manželovi i ostatním členům sdružení, chtěl popřát mnoho úspěchů ve Vaší práci, kterou odvádíte pro kulturní život v obci. Skoro mi připadá, že je to jediná věc která v Nučicích funguje na jedničku. Svoz tříděného odpadu v Nučicích je, nezlobte se na mne, „parodie“ na nakládání s odpady. No a konečně poslední dotaz, kde se Vám nelíbí formulace volebního programu. To je jasné vzhledem k tomu, že nevíme jak dopadnou volby – rozhodnou voliči, tak nemůžeme slibovat konkrétně, protože pokud nevyhrajeme volby do obecního zastupitelstva a ve vedení obce bude mít většinu současné zastupitelstvo, nemůžeme zaručit, že by tato část zastupitelstva podporovala naše reformní kroky, když to neučinila dodnes. Protože nechceme našim voličům lhát či slibovat nesplnitelné, a to jak před volbami tak i po nich, je volební program takto. No a nakonec to nejdůležitější pokud občané budou mít jiné reálné potřeby, než které máme ve volebním programu tak se je budeme snažit naplnit a ne jet svoji narýsovanou cestu.
Omlouvám se za obsáhlou odpověď, ale chtěl jsem aby mé odpovědi byli jednoznačné a konkrétní .

Kubík Vladimír

Reakce na článek jak je na tom lesopark

Cecilie 12.08.2010
Chci vědět, zda máte veškeré informace podložené. Dle mého názoru je to dost ostrá kritika a pokud je nepodložená může to být vážný problém. Dále se chci zeptat proč když lidem slibujete umístění dítěte do školky nikde neuvádíte, že k rozšíření školky dojde již tento rok, neboť současnému zastupitelstvu se podařilo sehnat dotaci na tuto přístavbu. Snad si nechcete připsat zásluhy vy .

Re: Reakce na článek jak je na tom lesopark

Miroslav Babka 16.08.2010
Cecilie, fotografie jsou autentické - sám jsem je uvedeného dne pořídil - a zápis ze zastupitelstva předpokládám rovněž - zkopíroval jsem citovanou pasáž přímo ze zveřejněné verze. Ale těší mne, že fotoreportáž zaujala. Budu pokračovat, míst vhodných pozornosti je v Nučicích více.
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Zdravé a zelené Nučice U Háječku 422
252 16 Nučice
zelenenucice@seznam.cz